sadeghian
11 فروردین 1402 - 16:00

مردم از وضعیت عفاف و حجاب گلایه دارند

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مردم و مؤمنان از وضعیت عفاف و حجاب گلایه دارند و مسئولان این عرصه باید به وظیفه قانونی خود عمل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر با قدردانی از گروه‌های مردمی و مسئولان در اجرای برنامه‌های مهم فرهنگی در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در این زمینه صحنه‌های بسیار زیبایی در جامعه توسط مردم و مسئولان دیده می‌شود.

وی بیان کرد: حکم خداوند متعال است که هر کس در ماه مبارک رمضان نمی‌تواند روزه بگیرد در اجتماع عمومی مردم روزه‌خواری نکند ولی متأسفانه دیده می‌شود، این مهم باید بر اساس قانون که ابلاغ شده ساماندهی شود.

امام جمعه بوشهر بهترین عمل در ماه مبارک رمضان را دوری و پرهیز از گناه دانست و افزود: این ماه با عظمت، مدرسه عبودیت الهی است که باید از آن برای رسیدن به کمال و سعادت بهره برد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، زبان بد، تهمت و غیبت را بزرگترین گناه دانست و بیان کرد: ماه رمضان ظرفیت مهمی برای جبران گناهان گذشته انسان و رسیدن به سعادت و کمال است.

صفایی بوشهری با تسلیت رحلت حضرت خدیجه کبری (س) شخصیت این بانوی بزرگ اسلام را برشمرد و افزود: این حضرت با مجاهدت شبانه‌روزی در کنار پیامبر گرامی اسلام (ص) سختی‌های اقتصادی و مشکلات اجتماعی برای اعتلای اسلام به جان خرید و برابر همه هجمه‌های دشمنان مقاومت کرد.

وی با گرامیداشت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران گفت: روزی که انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با رفراندوم مردمی با رأی قاطع بالای ۹۸ درصد مردم بزرگ ایران به جمهوری اسلامی ایران آری گفتند و این حماسه بزرگ را آفریدند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در مطالعه بسیاری از انقلاب‌ها، در هیچکدام رفراندوم انجام نشد که مردم شما چه حکومتی می‌خواهید تصریح کرد: ۱۲ فروردین هدیه بزرگ حضرت امام راحل است که نوع انتخاب نظام مدیریتی کشور را در اختیار مردم قرار می‌دهد و همه مردم رأی به جمهوری اسلامی ایران دادند.

مردم پای انقلاب اسلامی ایستاده‌اند

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به تفاوت انقلاب‌ها در سراسر جهان با انقلاب اسلامی اضافه کرد: تفاوت آن این است که در انقلاب اسلامی مردم بودند که با هدایت‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی وارد صحنه شدند، رأی دادند، پای انقلاب ایستادند و آری گفتند.

صفایی بوشهری، ادامه داد: اکنون هم مردم پای انقلاب اسلامی ایستاده‌اند، مطیع مقام معظم رهبری هستند و با تمام وجود از انقلاب اسلامی ایران دفاع می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: دشمن با انواع تهاجم سخت نظامی و تروریستی، نرم فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، حوزه علم و فناوری به ایران اسلامی حمله کرد و شکست خورد.

وی گفت: در این عرصه با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و ولایت‌مداری مردم، نگذاشتند این نعمت انقلاب اسلامی دچار خدشه شود و تمام دشمنان یکی پس از دیگری شکست خوردند و انقلاب اسلامی پا بر جا ماند و ان‌شاءالله به دست قائم آل محمد حضرت مهدی موعود خواهد رسید و انقلاب اسلامی آغازی است برای شکوه ظهور مهدی موعود (عج) است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، به مسئولیت مستقیم عفاف و حجاب در کشور، استان‌ها و شهرستان‌ها پرداخت و خاطرنشان کرد: مسئولیت مستقیم قانون عفاف و حجاب در ساختار مدیریت اجتماعی نظام اسلامی به دست وزارت کشور و در استان‌ها و شهرستان‌ها به دست استانداران و فرمانداران که تلاش آنان در این عرصه قابل ستایش است.

لزوم توجه به عفاف و حجاب

وی با قدردانی از بیانیه اخیر وزارت کشور و تلاش و خدمات آنان در زمینه عفاف و حجاب تصریح کرد: نباید به همین مقدار از بیانیه و صحبت بسنده شود و در این راستا طراحی و برنامه‌ریزی در حوزه ستادی و عملیات میدانی باید مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مردم و مؤمنان از وضعیت عفاف و حجاب گلایه دارند افزود: حجاب و عفاف حکم قطعی خداوند متعال است و تخطی از آن جایز نیست.

خطیب نماز جمعه بوشهر، ادامه داد: در صحنه جامعه باید موضوع عفاف و حجاب مراعات شود، مسئولان این عرصه باید کاملاً به وظیفه قانونی خود عمل کنند مردم چیزی فراتر از قانون نمی‌خواهند و به کمتر از قانون هم راضی نیستند.

صفایی بوشهری با بیان اینکه برخی از مسئولان در اجرایی شدن قانون عفاف و حجاب جدی هستند افزود: برخی متأسفانه جدی نیستند و این مهم حسب دستورات رئیس جمهور و تذکرات جدی مقام معظم رهبری باید مورد توجه ویژه قرار گرفته شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1119522