sadeghian
05 دی 1401 - 14:48

موفقیت چندانی در زمینه فرهنگ‌سازی مصرفه بهینه گاز نداشتیم

تبریز- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان‌شرقی، گفت: در زمینه‌ فرهنگ‌سازی برای مصرف بهینه‌ گاز موفقیت چندانی نداشته‌ایم و روزبه‌روز شاهد افزایش مصرف هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، جهانبخش سلمانیان در جلسه کمیته مصرف بهینه گاز استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: با آغاز فصل سرد و افزایش مصرف گاز ضروری است که بهینه‌سازی مصرف از سوی شرکت گاز استان با اعمال سیاست‌های تشویقی و تنبیهی برای مشترکین کم مصرف و پرمصرف بخش خانگی دنبال شود.

وی با اشاره به مصرف بالای گاز در بخش خانگی، گفت: ارزان بودن تعرفه گاز علاوه‌بر عدم رعایت الگوی بهینه، به مصرف فزآینده انرژی و ناترازی و عدم تعادل در این بخش منجر شده است.

سلمانیان افزود: مدیریت مصرف گاز به امری ضروری تبدیل شده است و کسی در ضرورت این امر شکی ندارد و برای حل مشکل بدمصرفی نیز راهکارهای متفاوتی ارائه شده است که باید این راهکارها دنبال شوند.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه فرهنگ‌سازی برای مصرف بهینه گاز موفقیت چندانی نداشته‌ایم و روزبه‌روز شاهد افزایش مصرف هستیم که لازم است با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از طریق صداوسیما، فضای مجازی و آموزش و پرورش برای نهادینه کردن مصرف بهینه تلاش کنیم.

در این جلسه نحوه مدیریت مصرف گاز استان در بخش خانگی بررسی و در خصوص تدابیر و راهکارهای لازم برای گذر از شرایط ناترازی انرژی بحث و تبادل نظر شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 935808