sadeghian
20 آذر 1401 - 21:53

همایش خلیج فارس فرصتی برای ارتباط صنایع و پژوهشگران است

بوشهر- رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: برگزاری چهارمین همایش بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی فرصتی مناسب برای ارتباط صنایع و پژوهشگران برای پاسخگویی به نیازها و مشکلات آنها است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مدرسی عصر یکشنبه در نشست اطلاع رسانی همایش نفت، گاز و پتروشیمی با خبرنگاران با اشاره به تاکید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر نظام ایده‌ها و نیازمندی‌ها، اظهار داشت: قرار است دانشگاه پاسخگوی نیازهای و چالش‌های محیط پیرامونی خود باشد و دانشگاه خلیج فارس در دهه چهارم فعالیت خود برای پرداختن به حوزه‌های مزیتی استان بوشهر تکلیف دارد.

رئیس دانشگاه خلیج فارس با اشاره به برگزاری چهارمین همایش بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی افزود: برگزاری همایش بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی در این راستا به میزبانی دانشگاه خلیج فارس برگزار می‌شود.

وی گفت: برگزاری چهارمین همایش بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی فرصتی مناسب برای ارتباط صنایع و پژوهشگران برای پاسخگویی به نیازها و مشکلات آنها است.

رئیس دانشگاه خلیج فارس عنوان کرد: دریا، صنایع نفت، گاز و انرژی، نخیلات، محصولات کشاورزی خارج از فصل و گیاهان دارویی از حوزه‌های مزیتی استان بوشهر است.

مدرسی با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته، دستگاه‌های برای رفع مشکلات خود به دانشگاه رجوع می‌کنند ولی در ایران بسیاری از دستگاه‌ها از این ظرفیت غفلت کرده‌اند.

وی در ارتباط با رتبه دانشگاه خلیج فارس، با اشاره به جای گرفتن و ارتقای این دانشگاه در رتبه بندی‌های دانشگاه‌های جامع تایمز و آی‌اس‌آی، گفت: با این حال پیام‌هایی برای تنزل رتبه این دانشگاه شنیده شده و در این راستا برای راه‌اندازی یک مرکز علم سنجی اقدام شده تا رتبه و وضعیت دانشگاه را به طور دقیق ارزیابی کند.

رئیس دانشگاه خلیج فارس با اشاره به مؤلفه‌های مؤثر در رتبه بندی مراکز آموزش عالی، گفت: نقاط آسیب پذیر دانشگاه در این بخش‌ها احصا و برای بهبود آن راهکارهایی ارائه شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 905101