sadeghian
16 بهمن 1401 - 20:48

‬ساماندهی و زیباسازی ورودی‌های شهر اهرم آغاز شد

بوشهر- مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح ‬ساماندهی و زیباسازی ورودی‌های شهر اهرم به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرماندار تنگستان عصر یکشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرای پروژه‌های عمرانی شهر اهرم اظهار داشت: فاز اول ایجاد اتوبان دو بانده ورودی اهرم از سمت کلمه، به طول یک کیلومتر، با عرض ۳۶ متر و با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان آغاز شد.

احمد لطفی افزود: این پروژه بر اساس ضوابط طرح تفصیلی شهر تعریف شده که زیرسازی آن توسط شهرداری اهرم و تأمین قیر و آسفالت آن با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اجرایی خواهد شد.

لطفی با بیان اینکه این پروژه قریب به چهار هزار تن آسفالت لازم دارد، بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و پس از نصب روشنایی در بلوار وسط این خیابان، این پروژه برای دهه فجر سال آینده آماده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندار تنگستان همچنین خاطرنشان کرد: پروژه رفیوژ کنار بلوار ورودی اهرم از سمت گادوی، با هزار و ۷۰۰ متر طول و عرض ۳۰ متر پیاده رو، با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان کلنگ‌زنی شد.

بازگشایی معابر شهر

وی ضمن اشاره به اینکه این بلوار به جاده سلامت تغییر نام خواهد داد، تصریح کرد: در سال آینده که این پروژه به بهره‌برداری رسید، شهروندان می‌توانند از امکانات رفاهی، تفریحی و ورزشی دیده شده در طرح پروژه، بهره‌مند شوند.

مقام عالی دولت در تنگستان خاطرنشان کرد: این آمادگی را داریم که با تشکیل یک کارگروه تخصصی و با حضور مردم، مشکل بازگشایی معابر شهر را رفع کنیم؛ این مهم در زیباسازی مبلمان شهر تأثیر زیادی دارد.

لطفی با تقدیر از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بابت اقدامات خود در یک سال اخیر، گفت: تعداد پروژه‌های عمرانی و فرهنگی زیادی در دهه فجر توسط شهرداری برنامه‌ریزی شده که یا به بهره‌برداری می‌رسد یا عملیات آن شروع خواهد شد.

وی یادآور شد: مرکز شهرستان به عنوان مرکز تمامی فعالیت‌ها را در برنامه‌ریزی کاریمان طوری که در شأن مرکز شهرستان باشد، دیده‌ایم و از طرح‌ها و برنامه‌های حوزه شهری پشتیبانی خواهیم کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1021085